Producenci

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach podaj swój adres e-mail:

                                                                                                       POGOTOWIE dla ZWIERZĄT 24 h - zadzwoń 604 250 963

Profivet Hepato 90 tabletek + Profivet Lecitin 90 tabletek

Dostępność:
spodziewana dostawa
Cena: 29,00 zł
Cena netto: 26,85 zł
szt.
Ocena:
1 2 3 4 5 (Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

profivethepato

Producent:
CHANCE
 Profivet Hepato 90 tabletek + 90 tabletek Profivet Lecitin

Skład jednej tabletki

L-metionina 100 mg, ekstrakt z ziela karczocha (Cynarae herbae ext.) 20 mg, ekstrakt z kwiatostanu kocanki (Helichrysi inflorescentia ext.) 20 mg, witamina E (50%) 6 mg, witamina B1 0,5 mg, witamina B2 0,5 mg, witamina B6 0,5 mg.

Substancje pomocnicze: ekstrakt drożdżowy, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna.


Przeznaczenie

Preparat Profivet-Hepato jest mieszanką paszową uzupełniającą, przeznaczoną dla psów i kotów.

Składniki Profivet-Hepato wspomagają funkcję wątroby, pełnią rolę odtruwającą i ochronną przed działaniem toksyn, a także zapobiegają uszkodzeniu, marskości i stłuszczeniu wątroby u psów i kotów.


Właściwości i działanie

Profivet-Hepato jest produktem wieloskładnikowym.

Metionina zawarta w preparacie Profivet-Hepato jest aminokwasem siarkowym, niezbędnym w procesie budowania białek. Metionina uczestniczy w syntezie kwasów nukleinowych, choliny, betainy i adrenaliny, a przede wszystkim wykorzystywana jest do syntezy glutationu. Glutation umożliwia usuwanie z ustroju zbędnych związków azotowych i chlorowcopochodnych toksyn oraz ochrania komórki przed uszkodzeniem przez szkodliwe metabolity. Metionina działa zatem odtruwająco, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie. Działa szczególnie ochronnie na miąższ wątroby i nerek, usuwając hepatotoksyny, w tym nadtlenki i jony metali ciężkich. Podawana jest przy marskości i stłuszczeniu wątroby. Pełni też rolę osłonową przy leczeniu sulfonamidami, antybiotykami, chemioterapeutykami i innymi lekami o zwiększonej hepatotoksyczności.

Ekstrakt z ziela karczocha, którego głównym składnikiem aktywnym jest cynaryna, ma wspomagające działanie w ogólnej niewydolności wątroby i zaburzeniach metabolizmu tego organu. Związki bioaktywne występujące w karczochu działają żółciotwórczo, żółciopędnie, dezaktywują utleniacze, obniżają poziom cholesterolu oraz wpływają ochronnie na hepatocyty, czyli komórki wątroby. Działają także pomocniczo w skazie moczanowej, niewydolności nerek i dolegliwościach trawiennych.

Ekstrakt z kwiatostanu kocanki stosowany był już od dawna w fitoterapii tradycyjnej. Podstawowe związki czynne zawarte w tej roślinie to flawonoidy, glikozydy, ftaidy i fitosterole. Wyciągi z kocanki zmniejszają napięcie mięśni gładkich jelit, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Przywracają im prawidłową ruchliwość i ułatwiają przepływ żółci. Zwiększają jednocześnie czynność żółciotwórczą komórek wątroby. Kwiaty kocanki nieznacznie zwiększają wydzielanie soków trawiennych. Pobudzają trawienie i przyswajanie składników pokarmu, przywracają prawidłową perystaltykę jelit. Wyciągi z kocanki stosuje się w niewydolności wątroby spowodowanej nieznacznym, przewlekłym uszkodzeniem miąższu, w niedostatecznym wytwarzaniu żółci, również w stanach zapalnych i skurczowych dróg żółciowych, zastoju żółci i wynikających z tego zaburzeniach trawiennych.

Witamina E występuje powszechnie i rzadko spotyka się z jej niedoborem, jednakże jest w mniejszym stopniu magazynowana niż inne witaminy i bardzo łatwo ulega zniszczeniu. Witamina E ma silne działanie antyoksydacyjne, zapobiega uszkodzeniom DNA i w ten sposób hamuje mutagenezę i transformacje nowotworowe komórek. W badaniach na zwierzętach wykazano, że niedobór lub brak witaminy E prowadzi między innymi do zwiększonej przepuszczalności naczyń, dystrofii mięśni oraz uszkodzenia wątroby.

Witaminy z grupy B są niezbędne w procesie syntezy aminokwasów, w metabolizmie węglowodanów i lipidów oraz dla prawidłowego przebiegu wielu innych, ważnych procesów biochemicznych. Witaminy te wpływają wszechstronnie na fizjologię organizmów, w szczególności na układy trawienny i nerwowy.


Dawkowanie

W zależności od wagi zwierzęcia:

Koty - od ½ do 1 tabletki dziennie,

Psy - od 1 do 5 tabletek dziennie, przeciętnie 1 tabletka na 10 kg masy ciała.

Tabletki podawać w całości lub rozkruszone i zmieszane z karmą.


Opakowanie

90 tabletek w słoiczku z tworzywa sztucznego. Masa jednej tabletki 0,6 g. Masa netto opakowania 54 g.


Składniki analityczne

białko 23%, włókno surowe 29%, tłuszcze surowe 0,5%, materia nieorganiczna 6%.


Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl