Producenci

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach podaj swój adres e-mail:

                                                                                                       POGOTOWIE dla ZWIERZĄT 24 h - zadzwoń 604 250 963

OMEGATRIN omega 3+6+9 KOSCI I STAWY 120 ml

Dostępność:
spodziewana dostawa
Cena: 55,00 zł
Cena netto: 50,93 zł
szt.
Ocena:
1 2 3 4 5 (Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

omegatrinkosci120

Producent:
-

OMEGATRIN omega 3+6+9 KOŚCI I STAWY dla psów i szczeniąt 120 ml

Preparat to znakomite wsparcie leczenia schorzeń kości i stawów.<br>Specjalnie opracowany skład koncentratu Omega 3+6+9, pomaga w prawidłowym rozwoju układu ruchu (mięśniowo-szkieletowego)- u szczeniąt.<br>U psów dorosłych profilaktycznie przeciwdziała chorobom układu motorycznego. Nutraceutyk zapewnienia właściwą mineralizację kości oraz prawidłowe funkcjonowanie stawów.


ZALECANA DAWKA:

Porcja dzienna: 1 łyżeczka (~4 ml).

Psy < 10 kg masy ciała: ¼ porcji dziennej (1ml).

Psy 11 - 25 kg masy ciała: ½ porcji dziennej (2ml).

Psy >25 kg masy ciała: 1 porcja dzienna (4ml)

Można dodawać do karmy.

Kompilacja estrów etylowych kwasów omega z ekstraktem z boswelia serrata, ekstraktem z dzikiej róży i witaminą D3.

Cykliczne podawanie znacznie poprawia komfort życia pupila dzięki dobroczynnym wpływom na prawidły rozwój układu motorycznego oraz minimalizuje ryzyko chorób degeneracyjnych tego układu, który rośnie wraz z wiekiem psa.

Witamina D3 kontroluje metabolizm wapnia i fosforu, decyduje o odkładaniu się i szybkości wymiany tych pierwiastków w kościach, a także potękuje ich wchłanianie z jelit i wydalanie przez nerki. Zawiera właściwości przeciwkrzywicze, a współpracując z wapniem, fosforem i magnezem reguluje homeostazę wapniowo-fosforową organizmu.

Boswellia serrata czyli Kadzidłowiec Indyjski to drzewo rosnące w Indiach, we wschodniej Afryce i w Nigerii. Drzewa te dostarczają żywicy wykorzystywanej w medycynie hinduskiej jako środek przeciwzapalny. Kadzidłowiec pomaga stłumić proliferację tkanki znajdującej w obszarach ogarniętych stanem zapalnym i zapobiec uszkodzeniom tkanki łącznej. Mechanizm jest podobny do sposobu działania grup niesteroidowych leków anty-artretycznych, ale zioło nie powoduje podrażnienia żołądka i rozwoju wrzodów. Badania naukowe potwierdziły, że zioło jest silnym środkiem przeciwzapalnym o anty-artretycznej aktywności i zdolności do poprawy ukrwienia stawów oraz przywrócenia integralności osłabionych naczyń. Poza tym kadzidłowiec wykazuje właściwości uśmierzające ból i uspokajające, a w dużych dawkach może obniżać ciśnienie krwi. Ponadto działanie zioła obejmuje zmniejszenie obrzęku stawów, zwiększoną mobilność, mniejszą sztywność oraz poprawę siły.

Ekstrakt z dzikiej róży (Rosa canina L.) uzyskany specjalną metodą produkcji (suszenie w stosunkowo niskich temperaturach) wykazuje działanie pomagające utrzymać sprawność stawów. Owoce dzikiej róży mają właściwości zmniejszające objawy choroby zwyrodnieniowej stawów: łagodzące ból i poprawiające ruchomość dotkniętych chorobą stawów. Obecnie substancja przeciwzapalna o nazwie gopo zawarta w owocach dzikiej róży jest stosowana w suplementach i środkach mających na celu poprawę jakości życia pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. Zaletą środków zawierających wyciąg z dzikiej róży jest to, że nawet w przypadku długotrwałego stosowania nie niosą za sobą negatywnych skutków, w odróżnieniu od niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl