Producenci

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach podaj swój adres e-mail:

                                                                                                       POGOTOWIE dla ZWIERZĄT 24 h - zadzwoń 604 250 963

Aptus NUTRISAL 10x25g

Dostępność:
spodziewana dostawa
Cena: 79,00 zł
Cena netto: 73,15 zł
szt.
Ocena:
1 2 3 4 5 (Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

aptusnutrisal

Producent:
ORION Pharma

Aptus NUTRISAL 250 g proszek (10 saszetek po 25 g)

Proszek rozpuszczalny w wodzie (napój izotoniczny) do przywracania równowagi elektrolitowo-wodnej organizmu.

Właściwości

Nutrisal jest przeznaczony do stosowania podczas odwodnienia w celu utrzymania gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie. Zmieszany z wodą tworzy roztwór izotoniczny. Dodatek glukozy zwiększa absorpcję sodu i wody. Maltodekstryna dostarcza stopniowo uwalnianej energii.

Sposób stosowania

Stosowanie Nutrisal jest zalecane w przypadkach odwodnienia i utraty elektrolitów u kotów i psów np. w zaburzeniach jelitowych połączonych z biegunką.Nutrisal może być również podawany zwierzętom po wysiłku lub długiej podróży samochodem, a także w trakcie upałów gdy obserwuje się zbyt małe pobranie wody w stosunku do zapotrzebowania.
Ponieważ w przebiegu biegunki dochodzi do utraty znacznych ilości płynów, może to prowadzić do odwodnienia. W tej sytuacji, poza płynami zwierzęta potrzebują elektrolitów, które Nutrisal zawiera w odpowiedniej proporcji. Zalecane jest również łączne podawanie preparatu Attapectin, który wiąże produkty fermentacji powstające w jelitach. A także podawnie probiotyków jak np. Aptobalance w celu zasiedlenia środowiska jelit i zapobieżenia przerostowi flory patogennej.

Dawka

Zawartość jednej saszetki (25 g) proszku wymieszać w litrze wody lub w karmie. Ustawić roztwór w zasięgu zwierzęcia tak, aby mogło go pić zawsze, gdy ma na to ochotę. Jeżeli zwierzę jest słabe i nie może pić samodzielnie, należy mu podawać płyn w sposób wymuszony przez kilka dni. Średnie zapotrzebowanie na płyny wynosi 50 - 100 ml na kg wagi dziennie. Kot zwykle pije mniej niż pies. Roztwór należy podawać często w niewielkich ilościach.

Opakowanie

Trwałość: 2 lata

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w miejscu suchym i niedostepnym dla dzieci.

Opakowanie (250g) zawiera 10 saszetek, po 25 gram, co umożliwia przygotowanie 10 litrów roztworu.

Uwaga

Jeżeli zwierze nie pije z własnej woli, zaleca się podawać roztwór bezpośrednio do pyska w małych porcjach z użyciem czystej, plastikowej strzykawki. Nie należy przy tym podnosić głowy zwierzęcia zbyt wysoko i trzeba się każdorazowo upewnić, że poprzednia dawka płynu została przełknięta.
 
Należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza weterynarii w ciężkich przypadkach, jeżeli stan zwierzęcia się pogardza lub objawy nie ustępują.
 
Wahania w podanych ilościach składników pokarmowych +/- 15%.
Składniki pokarmowe:
Masa sucha 98,5%
Popiół surowy 7,8%
Sód (Na) 18,2 mg/g
Potas (K) 17,8 mg/g
Chlor (Cl) 29,8 mg/g
NaCl 22,7 mg/g
 
Skład:
Glukoza 60%
Maltodekstryna 30,9%
Chlorek potasu 3,4%
Dwuwęglan sodu 3,4%
Chlorek sodu 2,3%

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl