Producenci

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach podaj swój adres e-mail:

                                                                                                       POGOTOWIE dla ZWIERZĄT 24 h - zadzwoń 604 250 963

Aptus APTOBALANCE PET 140g proszek

Dostępność:
dostępny
Wysyłka:
1 - 14 dni
Cena: 65,00 zł
Cena netto: 60,19 zł
szt.
Ocena:
1 2 3 4 5 (Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

aptusaptobalance

Producent:
ORION Pharma

Aptus APTOBALANCE PET 140 g proszek

Pro i prebiotyk zawierający bakterie kwasu mlekowego do przywracania równowagi mikroflory przewodu pokarmowego.

Właściwości

Bakterie kwasu mlekowego namnażają się w treści jelit i obniżają pH, co stwarza niekorzystne warunki do rozwoju bakterii patogennych. Także konkurując o siedliska wypierają czynniki chorobotwórcze z układu pokarmowego nie pozwlając na ich nadmierny wzrost.
Zawarty w preparacie Aptus Aptobalance specyficzny dla zwierząt, szczep Entrococcus faecium, stanowi naturalną barierę i chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi (jak np. ETEC – enterotoksykogenne E.coli, Salmonellae, Schigellae, Clostridia). Preparaty probiotyczne zawierające szczepy specyficzne dla zwierząt mają dużo większą skuteczność (średnio 3 miesiące) niż preparaty przeznaczone dla ludzi stosowane u zwierząt (średni czas przeżycia 3-8 dni).
Pektyna chroni śluzówkę jelit, a sproszkowane algi dostarczają niezbędnych składników odżywczych i stwarzają odpowiednie środowisko dla wzrostu flory symbiotycznej.

Sposób stosowania

Stosowanie Aptobalance jest zalecane w zaburzeniach trawienia wywołanych zmianą diety, w okresie odsadzenia, w trakcie podróży oraz do przywracania właściwej mikroflory przewodu pokarmowego podczas i po leczeniu antybiotykami. Także przy nawracających zaburzeniach funkcji przewodu pokarmowego (biegunki, wzdęcia, burczenie, koprofagia) warto jest przeprowadzić min. 2 tygodniową probiotykoterapię w celu zrównoważenia środowiska jelit.

Dawka

Dla psa:
1 - 3 miarek

dla kota:
0,5 - 1 miarki/ dzień

przez 2 - 5 dni, po wymieszaniu z karmą, jogurtem lub mlekiem o obniżonej zawartości laktozy (w dawkach podzielonych na każdy posiłek).

W przypadku ostrej niestrawności można podawać podwojoną dawkę przez okres 3 - 4 dni i przedłużyć podawanie o kolejne 7 dni po ustąpieniu objawów ze strony przewodu pokarmowego.

Podczas podawania z tabletkami przeciwbiegunkowymi Attapectin należy zachować 3 godziny odstępu pomiędzy preparatami i lekami.

W przebiegu biegunki, należy dodatkowo zagwarantować pobieranie przez zwierzę odpowiedniej ilość płynów – minimum 50 - 100 ml wody na kg masy ciała dziennie z dodatkiem preparatu Aptus Nutrisal równoważącym gospodarkę elektrolitową.

Opakowanie

Trwałość: 18 miesięcy

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej, a po otwarciu w miejscu chłodnym (8-15°C), niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opakowanie: proszek 140 g, miarka 3 g.

Uwaga

Należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza weterynarii w ciężkich przypadkach, jeżeli stan zwierzęcia się pogardza lub objawy nie ustępują.
 
Wahania w podanych ilościach składników pokarmowych +/- 15%.
Składniki pokarmowe:
Masa sucha 91%
Tłuszcz surowy 1,8%
Białko ogólne 8,6%
Włókno surowe 0,5%
Popiół surowy 9,2%
Enterococcus faecium NCIMB 11181 E 1708 14 x 107 CFU/g
 
Skład:
Sproszkowane algi 50%
Laktoza 30%
Mleko odtłuszczone w proszku 19%
Pektyna E 440 0,6%
Bakterie kwasu mlekowego 0,4%.

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl