Producenci

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach podaj swój adres e-mail:

                                                                                                       POGOTOWIE dla ZWIERZĄT 24 h - zadzwoń 604 250 963

Profivet Cardio 90 tabletek + Profivet Lecitin 90 tabletek

Dostępność:
spodziewana dostawa
Cena: 29,00 zł
Cena netto: 26,85 zł
szt.
Ocena:
1 2 3 4 5 (Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

profivetcardio

Producent:
CHANCE

Profivet Cardio 90 tabletek + Profivet Lecitin 90 tabletek

 

Skład jednej tabletki

Tauryna 200 mg, arginina 100 mg, L-karnityna 100 mg, magnez 18 mg (jako tlenek magnezu 30 mg), witamina E (50%) 16 mg, witamina B6 0,5 mg.

Substancje pomocnicze: ekstrakt drożdżowy, celuloza mikrokrystaliczna, talk, stearynian magnezu, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna.

Przeznaczenie

Preparat Profivet-Cardio jest mieszanką paszową uzupełniającą, przeznaczoną dla psów i kotów. Składniki zawarte w preparacie Profivet-Cardio odżywiają mięsień sercowy oraz wspomagają procesy energetyczne i pracę układu krążenia u psów i kotów.

Właściwości i działanie

Preparat do stosowania profilaktycznie lub wspomagająco w stanach niewydolności krążenia (niedomykalności zastawek sercowych) oraz chorób mięśnia sercowego (kardiomiopatia rozstrzeniowa). Dodawany do diety zwierzęcia odżywia jego mięsień sercowy, a tym samym opóźnia i zmniejsza nasilenie objawów niewydolności krążenia. Profivet-Cardio jest produktem wieloskładnikowym.

Arginina to niezbędny aminokwas, prekursor endogennie syntetyzowanego tlenku azotu, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie prawidłowego napięcia ściany naczyniowej. Jest jedynym (poza silnie działającymi lekami - nitratami, mającymi jednakże działania uboczne) substratem dla tlenku azotu, który nawet przy dużych dawkach nie powoduje działań niepożądanych. Arginina jest ochraniaczem śródbłonka naczyń, a także zabezpiecza organy wewnętrzne przed upośledzeniem ukrwienia. Suplementacja argininą poprawia pojemność minutową u zwierząt z zastoinową niewydolnością serca. Arginina stosowana jest w celu zwiększenia wydolności mięśni poddawanych długotrwałemu wysiłkowi - a takim mięśniem jest przede wszystkim mięsień sercowy - zwiększa sprawność i wytrzymałość. Arginina ponadto uczestniczy w cyklu mocznikowym, ma zatem pomocnicze działanie w usprawnianiu czynności wątroby.

Tauryna jest siarkowym aminokwasem egzogennym niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Pokarmy pochodzenia roślinnego praktycznie nie zawierają tauryny. Oznacza to, że aminokwas ten należy dostarczać z pokarmami pochodzenia zwierzęcego, a także w postaci preparatów zawierających taurynę. Aminokwas ten jest konieczny zwłaszcza w żywieniu kotów, gdyż nie potrafią one syntetyzować go w organizmie. Również u psów może zdarzyć się, że synteza własna tauryny jest zbyt niska lub zapotrzebowanie na nią jest zwiększone. Tauryna jest kluczowym składnikiem diety w zapobieganiu niektórych kardiomiopatii. Jej rola w metabolizmie polega na regulacji poziomu jonów wapnia i potencjału osmotycznego. Tauryna ma również efekt inotropowo dodatni oraz antyarytmiczny u zwierząt z niewydolnością serca. Suplementacja nią okazuje się korzystna dla organizmów z chorobą serca nawet bez faktycznego niedoboru tauryny, zaś jej niedobór może być jedną z bezpośrednich przyczyn kardiomiopatii rozstrzeniowej u psów i kotów. Tauryna wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Przypisuje się jej funkcje neuroprzekaźnika. Badania wskazują także, że u kotów z hipotaurynemią obniża się wrażliwość zmysłu powonienia. Długotrwały niedobór tauryny może być też przyczyną osłabienia słuchu u kotów.

Karnityna to zbudowana z dwóch aminokwasów - lizyny i metioniny - czwartorzędowa amina, której biologicznie aktywna forma L-karnityna jest niezbędna do utleniania kwasów tłuszczowych. Jej rola polega na transporcie kwasów tłuszczowych do wnętrza mitochondriów oraz na usuwaniu na zewnątrz zbędnych metabolitów, które mogą być kardiotoksyczne. Duże stężenie karnityny występuje w mięśniach szkie- letowych i w mięśniu sercowym (95% całkowitej ilości), co świadczy o jej znaczeniu w procesach energetycznych zachodzących w tak intensywnie pracującym organie. Deficyt karnityny występujący w sercu psów niektórych ras (bokser, doberman, Cocker spaniel), pomimo prawidłowego poziomu w surowicy może być przyczyną wystąpienia kardiomiopatii rozstrzeniowej. Świadczy to o zaburzeniach w transporcie karnityny przez błony z osocza do serca. Zapewnienie optymalnych ilości tego składnika w diecie może poprawić kondycję serca, a także utrzymać prawidłową wagę zwierzęcia.

Magnez poprawia kurczliwość i wytrzymałość mięśnia sercowego, zabezpiecza przed zaburzeniami układu krążenia oraz pracy serca (arytmia). Niedobór magnezu często powoduje również nadpobudliwość mięśniowo-nerwową, dodatkowo obciążającą układ krążeniowo-naczyniowy.

Witamina B6 sprzyja wchłanianiu magnezu z przewodu pokarmowego. Bierze między innymi udział w przemianie aminokwasów, ułatwia przemianę tłuszczów i węglowodanów, umożliwia magazynowanie energii. Witamina B6 uczestniczy w tworzeniu hemoglobiny, ma wpływ na ciśnienie krwi, skurcze mięśni, pracę serca oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Witamina E jest ważnym antyoksydantem, chroniącym komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.

Dawkowanie

W zależności od wagi zwierzęcia:

Koty - od ½ do 1 tabletki dziennie,

Psy - od 1 do 5 tabletek dziennie, przeciętnie 1 tabletka na 10 kg masy ciała.

Tabletki podawać w całości lub rozkruszone i zmieszane z karmą.

Opakowanie

90 tabletek w słoiczku z tworzywa sztucznego. Masa jednej tabletki 0,75 g. Masa netto opakowania 67,5 g.

Składniki analityczne

białko 41%, włókno surowe 19%, tłuszcze surowe 2%, materia nieorganiczna 7%.

Zawartość w 1 kg

tauryna 267 g, arginina 133 g, L-karnityna 133 g, magnez 24 g, witamina E 10,67 g, witamina B6 0,67 g.

Warunki przechowywania oraz ważne uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Tabletki są wrażliwe na wilgoć, dlatego powinny być przechowywane w dokładnie zamkniętym opakowaniu. Wewnątrz pojemnika znajduje się saszetka osuszająca, która nie nadaje się do spożycia.

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl