Producenci

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach podaj swój adres e-mail:

                                                                                                       POGOTOWIE dla ZWIERZĄT 24 h - zadzwoń 604 250 963

Frontline Combo Spot On dla kotów x 1 pipeta

Dostępność:
odbiór osobisty po wcześniejszym kontakcie mailowym/telefonicznym
Wysyłka:
tylko odbiór osobisty (1-5 dni)
Cena: 38,00 zł
Cena netto: 35,19 zł
szt.
Ocena:
1 2 3 4 5 (Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

frontlinecombokot

Producent:
Merial

WPROWADZONO ZAKAZ SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ TEGO PRODUKTU. JEDYNA DOPUSZCZALNA PRZEZ PRAWO FORMA SPRZEDAŻY TO ODBIÓR OSOBISTY. Zapraszamy po odbiór do Kliniki Weterynaryjnej TOMVET w Warszawie ul. Szwankowskiego 8

Frontline Combo Spot On dla kotów 1 pipeta 0,5 ml

WSKAZANIA  

Preparat jest przeznaczony dla kotów do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie u kotów. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni u kotów . Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów. Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus, Trichodectes canis). Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Podawać miejscowo na skórę 1 pipetę o zawartości 0,5ml na fretkę. Nie stosować u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA

Z uwagi na brak odpowiednich danych, nie należy stosować preparatu u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać działania niepożądane a nawet prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się stosowania produktów u gatunków innych niż docelowe.

DAWKOWANIE I DROGA PODAWANIA

Podawać miejscowo na skórę 1 pipetkę o zawartości 0,5 ml na kota lub fretkę

 

ELIMINACJA PCHEŁ (CTENOCEPHALIDES SPP.)

Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły.

ELIMINACJA KLESZCZY (IXODES RICINUS)

Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu.

STOSOWANIE W CIĄŻY LUB LAKTACJI

Produkt może być stosowany w okresie ciąży i laktacji (psy i koty). Bezpieczeństwo produktu leczniczego weterynaryjnego stosowanego w czasie ciąży i laktacji nie zostało określone u fretek.

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl